Każda instytucja czy osoba prywatna może paść ofiarą nierzetelnych dłużników. Pożyczając komuś pieniądze lub inne dobra, trzeba zatem niezwykle uważać. Jeśli zwrot nie nastąpi w umówionym terminie, wierzyciele mają możliwość dochodzenia swoich praw w sądzie a po uzyskaniu tytułów wykonawczych, mogą skierować sprawę do postępowania egzekucyjnego. Nie zawsze jednak komornik może łatwo i szybko ściągnąć żądaną należność. By nie czekać miesiącami na zwrot długu, wierzyciele mogą skorzystać z dopuszczalnej na mocy obowiązujących przepisów prawnych instytucji sprzedaży wierzytelności, Na czym ona polega i w jaki sposób tego dokonać. Skup wierzytelności Katowice może pomóc w tej delikatnej kwestii.

Jakie wierzytelności mogą zostać odsprzedane?

Sprzedaży mogą podlegać różnego rodzaju wierzytelności, kredyty i pożyczki dla osób prywatnych, oraz brane na firmę, nieopłacone faktury, a także wszelkie niespłacone należności, nawet jeśli wierzyciel już stracił nadzieję na odzyskanie środków. Różne skupy oferują odkupienie wierzytelności na zróżnicowanych zasadach. Nie wszędzie przyjmowane są wszystkie rodzaje wierzytelności. Można jednak z powodzeniem znaleźć takie punkty, które skupują wierzytelności trudne do odzyskania, przedawnione czy zbyt małe, by opłacało się wytaczać procesy. Miejsca, gdzie można swobodnie odsprzedać posiadane wierzytelności mogą pomóc w wyeliminowaniu niepotrzebnych nerwów związanych z nieuczciwością dłużników. Sprzedawanie wierzytelności jest powszechną praktyką np. w bankach, więc jest to rozwiązanie optymalne dla każdego, kto chce pozbyć się problemu i odzyskać spokój.

Jakie dokumenty trzeba przedstawić?

Aby wierzyciel mógł skorzystać z oferty skupu, powinien przede wszystkim wykazać akt sądowy uprawniający do egzekwowania od danej osoby czy firmy określonej należności. Sądowe nakazy zapłaty muszą być zaopatrzone w klauzulę wykonalności. Potrzebna jest także pierwotna umowa poświadczająca fakt zaistnienia zobowiązania. Wierzyciel powinien również przedstawić postanowienie komornika o umorzeniu egzekucji ze względu na jej bezskuteczność lub inny dokument wskazujący, iż organ egzekucyjny nie ma możliwości ściągnięcia długu. Wierzyciele ze Śląska i okolic mogą wybrać dowolny skup wierzytelności Katowice, którego oferta będzie im najbardziej odpowiadała.

Skup wierzytelności Katowice – korzyści

Przekazanie wierzytelności jest szansą na natychmiastowe odzyskanie pieniędzy. Można zatem oszczędzić mnóstwo czasu, nie narażając się na jakiekolwiek straty. To komfortowe rozwiązanie, które pozwala też uniknąć wielu stresów. Warto zatem rozważyć oddanie spraw w ręce profesjonalistów, zwłaszcza jeśli ktoś posiada wierzytelności o sporej wartości.