Jeśli dopiero otwierasz własny salon kosmetyczny, to najprawdopodobniej jeszcze nic w nim nie masz. Czekają Cię pewnie spore wydatki, bo musisz zainwestować w podstawowy sprzęt i kosmetyki niezbędne do rozpoczęcia pracy i przyjmowania klientek. Na co powinno zwracać się uwagę, wybierając wyposażenie kosmetyczne?

Trwałość
Wyposażenie salonu kosmetycznego powinno być trwałe. Będzie przecież pracowało codziennie i to po kilka godzin. W związku z tym salonowe akcesoria powinny być odporne na uszkodzenia, mocne, łatwe w utrzymaniu czystości i dobrze znoszące sterylizację. Oczywiście, by zachować higieniczną czystość przedmiotów używanych w salonie, należy odpowiednio o nią dbać. Jednak silne środki do dezynfekcji lub wysoka temperatura w przypadku sterylizacji, mogą niektóre elementy wyposażenia osłabiać i przyczyniać się do tego, że szybciej będzie trzeba je wyrzucić. Właśnie z tego powodu powinno się szukać wyposażenia odpornego na zabiegi utrzymujące go w czystości.

Renomowanych firm
Wybierając wyposażenie kosmetyczne, warto stawiać na produkty renomowanych i znanych firm. Bardzo często ich nazwy znane są nawet klientkom, które nie mają zbyt dużej styczności z pracą kosmetyczki. Na takich klientkach znane logo może zrobić dobre wrażenie i wpłynąć na jej wzrost zaufania względem osoby wykonującej zabieg. Stawianie na znane firmy jest również dobre z perspektywy osoby kupującej wyposażenie. Taki sprzęt łatwiej jest reklamować, a w ewentualnej przyszłości także odsprzedać. Pamiętajmy też, że renoma i dobre imię marki nie biorą się z niczego. Najprawdopodobniej produkty tych firm rzeczywiście zasługują na to, by je polecać i by z nich korzystać w salonie.

Stan
To szczególnie ważne w przypadku wyposażenia kupowanego z drugiej ręki. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego stan. Może się tak zdarzyć, że pewne przedmioty wystawione na sprzedaż nie będą się w ogóle nadawały do użytku lub nie będą sprawne. Kupując wyposażenie używane np. z likwidowanego salonu, powinno się sprawdzić każdy przedmiot. Najlepiej jest więc zarezerwować sobie na to trochę czasu po to, by mieć pewność, że wydane pieniądze są dobrą inwestycją. W przypadku zakupu wyposażenia kosmetycznego prosto ze sklepu sprawa jest prostsza. W razie, gdyby po odpakowaniu produktu okazał się on niesprawny lub niekompletny to zawsze można go reklamować i domagać się zwrotu, lub też wymiany towaru. Zakupy nowego sprzętu są zdecydowanie bardziej bezpieczne, niż używanego, choć są też dużo droższe. W przypadku prowadzenia własnego salonu nie powinno się jednak oszczędzać na wyposażeniu, ale traktować jego zakup jako inwestycję na przyszłość.